ABCEgipt -> Hotele w Egipcie -> Sharm El Sheikh czy Hurghada ->

Sharm El Sheikh czy Hurghada

 

 • Hurghada to typowe miasto arabskie z wszystkimi tego konsekwencjami (trochę bałaganu, papiery na ulicach, ruch i hałas, trąbiące taksówki) hotele znajdują się w mieście. Hurghada rozpościera się na przestrzeni kilkunastu kilometrów wzdłuż głównej drogi (typowa zabudowa ulicowa). Centrum miasta stanowi dzielnica o nazwie Sakalla (jest tam najładniej).
 • Sharm El Sheikh to komfortowy kompleks turystyczny na pustyni, gdzie wszystko podporządkowane jest dla turystów. Wszędzie panuje porządek i czystość, brak zagrożenia bezpieczeństwa (pełno policji dla naszego bezpieczeństwa), piękna promenada w centrum Naama Bay z pełną ilością kafejek na powietrzu tworzy niesamowity klimat.
 • Jeśli liczysz na więcej cywilizacji to wybierz Sharm El Sheikh, jeśli chciałbyś poczuć prawdziwy arabski stary Egipt to Hurghada.
 • Jeśli nastawiasz się tylko na zwiedzanie - to Hurghada. Jeśli wolisz leniuchowanie na plaży to Sharm El Sheikh - rafy są tam znacznie piękniejsze.
 • Jeśli jedziesz dla zabytków starożytnej kultury: NIE WYBIERAJ Sharm El Sheikh. Interesują ciebie zabytki - WYBIERZ bezwzględnie Hurghadę lub jej okolicę, a jeszcze lepiej gdy zdecydujesz się na wycieczkę autokarową 7+7 lub statkiem na rejs po Nilu - to na takich wycieczkach zobaczysz najwięcej starożytnych miejsc.
 • Jeśli wybierasz się do tego kraju po to, by zakosztować kąpieli słonecznych na plaży, popluskać się w wodzie, a zabytki już widziałeś lub w ogóle nie lubisz zwiedzać, to masz do wyboru spokojne, luksusowe miejsca, takie jak El Gouna (egipska Wenecja - sztucznie stworzona na potrzeby turystów, niewiele ma wspólnego z prawdziwym Egiptem, ale bardzo luksusowa, ceny wyższe niż w Hurghadzie), Makadi Bay (najlepsze hotele, super plaże oraz przepiękne rafy koralowe), Soma Bay (oddalona od Hurghady - spokojna miejscowość z luksusowymi hotelami) lub na półwyspie synaj - Taba (malownicza miejscowość beduińska, która zapewnia cudowne widoki, piaszczyste plaże), Dahab (najpiękniejsze rafy koralowe na świecie) oraz kilka innych miejsc w pobliżu tych miejscowości.
 • Sharm El Sheikh jest perłą wszystkich egipskich kurortów i co się z tym wiąże jest tam drożej niż w Hurghadzie, znajdują się tam wyższej klasy hotele - czyli dla spragnionych luksusu - Sharm El Sheikh
 • klimat w Hurghadzie jest lepszy - wieje cały czas bryza, zdecydowanie chłodniej niż w Sharm El Sheikh, gdzie wokół tylko pustynia i zero wiatru, piasek na plaży bardzo gorący.
 • Sharm El Sheikh dominuje wybrzeże klifowe z łagodnymi zejściami do plaży, natomiast Hurghada to same łagodne wybrzeże oraz piaszczyste plaże.
 • Z Hurghady dodatkowym plusem jest możliwość wycieczki do Luksoru; lecz z Sharm El Sheikh masz możliwość wyjazdu do Petry w Jordanii lub Jerozolimy.
 • Jeśli szukasz i nurkowania i rozrywek wybierz Sharm El Sheikh – jest to tętniące życiem miasto nastawione na turystów, szczególnie tam, gdzie znajdują się hotele pięciogwiazdkowe.
 • Sharm El Sheikh to prawdziwy raj na nurków – najpiękniejsze rafy koralowe, To tutaj cały płetwonurkowy "świat" wali by podziwiać rafy, Blue Hole, delfiny, czy czasem nawet rekiny.